Taavi Rõivas: Horvaatia püüdlused on vilja kandmas

Uudis
|
10.06.2011

Kommenteerides tänast Euroopa Komisjoni ettepanekut sulgeda Horvaatia liitumiskõneluste viimased neli peatükki, rõhutas Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi rõivas, et Horvaatia püüdlused Euroopa Liiduga liitumiseks on vilja kandmas.

“Rõõmustame täna koos horvaatidega, kes on liitumiskõnelusi pidanud viimased kuus aastat ja kes on edukalt suutnud läbi viia nii poliitilised, ühiskondlikud, majandus- kui kohtureformid, et EL-i nõuetele vastata. Nende oluliste kriteeriumite täitmisega on takistused Horvaatia liitumiselt sisuliselt kõrvaldatud,” ütles Taavi Rõivas.

Rõivase sõnul toetab ka Eesti valitsuskoalitsioon Euroopa Liidu ja NATO senise laienemispoliitika jätkamist. “Oleme korduvalt öelnud, et kõigil Euroopa riikidel peab tingimuste täitmisel olema võimalik liituda nii Euroopa Liidu kui NATOga. Lääne-Balkani riikide liitumiskõneluste toetamine on jätkuvalt Eesti jaoks oluline,” lisas Rõivas.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt