Taavi Rõivas: Eesti reitingut tuleks pigem tõsta kui langetada

Uudis
|
06.12.2011

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on mõistetavad põhjused eurotsooni riikide reitingute vaatluse alla võtmiseks, kuid Eesti osas ta reitingu langetamist loogiliseks ei pea.

“Eestil on ainsa eurotsooni riigina reservid oluliselt suuremad kui võlakoorem ning oleme ühena vähestest hoidnud eelarve tasakaalus läbi kogu majanduskriisi,” ütles Rõivas.

“Võib liialduseta öelda, et Eesti kuulub rahanduslikult eurotsooni kõige turvalisemate riikide hulka, mistõttu oleks loogilisem meie riigi reitingut pigem hoida või isegi tõsta kui langetada. Kindlasti sõltub palju sellest, kuidas hinnatakse Põhjamaid tervikuna,” lausus Rõivas.

Rõivase sõnul on riigi reitingul otsene mõju riigi majandusele, sealhulgas näiteks laenu hinnale. “Kuna riskid tulenevalt väliskeskkonnast, võib kõige tõenäolisemaks pidada siiski reitingu jäämist praegusele tasemele,” hindas riigikogu liige.

Viimati tõstis Standard ja Poors Eesti reitingut käesoleva aasta augustis tasemele AA-, mis viitab väga kõrge usaldusväärsusega riigile ning on paremuselt neljas võimalik tase. Hiljuti tõsteti ka suuremate Eestis tegutsevate kommertspankade reitingut.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt