Kalle Palling: e-raamatud aitaksid tõsta lugemisaktiivsust

Uudis
|
06.12.2011

Raamatu teisest tulemisest rääkides on USA e-raamatute müügi ja arendamisega Euroopast tublisti eespool, leiab Riigikogu liige Kalle Palling (Reformierakond). Üheks põhjuseks digitaalraamatute arendamise aegluses on e-raamatu mitte raamatuna tunnistamine ning selle liigitamine elektroonilise teenuse alla.

Pallingu sõnul aitab e-raamatute levik kaasa nii rahvuskultuuri kui eesti keele säilimisele ja arengule. „Üks võimalus muuta Eesti kirjandus paremini kättesaadavaks on pakkuda seda interaktiivsete lahendusena, näiteks e-raamatute kujul,’’ lausus Palling.

„Paljudes riikides on just e-raamatud ja e-õpikud olulisel määral parandanud noorte lugemisharjumust, kuna neid on võimalik teha huvitavaks ja atraktiivseks. Näiteks Hispaanias on jõutud juba järgmisele tasemele ja arendatakse multifunktsionaalseid raamatud, kus lisaks veel video- ja helilahendused. See on väga populaarne just e-õpikute puhul,’’ ütles parlamendisaadik.

Kalle Palling rõhutab, et Eestil on hea võimalus näidata uuenduslikku eeskuju ning liigitada e-raamatud ja tavaraamatud samasse kategooriasse, olles e-riigile kohaselt selle teemaga maailmas esimeste seas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt