Taavi Rõivas: Edgarile on alternatiiv (SL Õhtuleht)

Arvamus
|
18.04.2008

Valmistume juba täna 2009. aasta sügise kohalike omavalitsuste valimisteks ning kavatseme pakkuda Keskerakonna ainuvalitsusele tõsiseltvõetava alternatiivi.

Oleme loomulikult valmis vastama SL Õhtulehe juhtkirja väga konkreetsetele küsimustele ning andma siduva lubaduse kõigile oma valijatele.

Valmistume juba täna 2009. aasta sügise kohalike omavalitsuste valimisteks ning kavatseme pakkuda Keskerakonna ainuvalitsusele tõsiseltvõetava alternatiivi.

Kas Reformierakond langetab Tallinnas võimule saades maamaksu vanale tasemele?

Nii nagu oleme lubanud – Reformierakond langetab maamaksu Tallinnas võrreldes praegusega viis korda. Ehk lihtsalt öeldes – võtke oma maamaksu teatis, jagage seal olev summa viiega, siis saate teada, mis määrani Reformierakond 2009. aasta sügisel Tallinnas võimule tulles maamaksu langetab.

Mis aja jooksul parandame Savisaarele süüks pandud teeaugud?

Me ei heida Savisaarele ette mitte Eesti kliimat ja sellest tulenevalt kevadeti auklikuks muutuvaid teid, vaid seda, et ta ei kavatsegi linnapeana midagi ette võtta. Kui käesoleval aastal vähendatakse linnaeelarves teede investeeringuid mullusega võrreldes ligi 150 miljoni võrra, siis on juba praegu selge, et järgmine kevad tuleb veelgi auklikum. Me lubame, et investeerime Tallinna teedesse selgelt rohkem kui seni. Seisame jätkuvalt ka enda lubaduse eest ehitada välja kõik suuremad Tallinna ristmikud ning südalinnast ümbersõidud.

Kas kõik koolid saavad kohe remonditud?

Reformierakond ei luba kunagi ebareaalset ning kõikide koolide kohene remont saab olla vaid unistus või labane vale. Küll aga lubame, et koolide (ja lasteaedade) investeeringuid suurendatakse vähemalt linnaeelarve kasvu mahus. Ehk kiiremini kui praegu. Pole saladus, et järgmiste valimiste järgselt on nende lubaduste elluviimine palju raskem kui praegu – iga kuuga muutub Tallinna rahanduslik seis kehvemaks. Ainuüksi sel aastal võeti 500 miljonit eelarvelaenu, püütakse müüa 400 miljoni eest linnavara ning kasutada saadud ühekordset raha jooksvate kulutuste katteks. Rahandusministeeriumi prognoosi järgselt võib peale selle oodata veel täiendavalt 387 miljoni krooni suurust defitsiiti Tallinna eelarves. Kohe-kohe on Tallinna võlakoormus täis ja uut laenu võtta ei saa. Asi on ikka väga tõsine.

Tallinn elab kaugelt üle võimete – kulud ületavad tulusid kaugelt üle miljardi krooni aastas ehk ligi viiendiku linnaeelarvest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt