Holsmer: abilinnapea teenib kaks korda rohkem, kui saavad lasteaiad

Uudis
|
06.05.2010

Selleks, et ükski laps ei jääks lasteaiakohata ning loodaks juurde uusi lasteaiakohti, tegi Reformierakond ettepaneku suurendada Tallinna 2010. aasta eelarves lasteasutuste remondiks ning uute ehitamiseks vajalikke investeeringuid 300 000 kroonilt 30 miljonile kroonile.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on Tallinn drastiliselt vähendanud lasteaedade remontimiseks ja uute ehitamiseks mõeldud investeeringuid. Kui 2009. aastal oli selleks ette nähtud 66 miljonit krooni, siis 2010. aastal on linna poolne panus vaid 300 000 krooni.

„Seda on kaks korda vähem kui Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen aastas palka saab või 40 korda vähem kui linn sel aastal Tallinna TV peale kulutatab,” ütles Holsmer. „See on väga selgeks tõestuseks, et lapsed ei ole linnavalitsuse prioriteet ning lasteaedade tervisekaitsenõuete täitmist ei peeta oluliseks.”

Tallinna Linnavalitsus on rääkinud, et viimaste aastate jooksul on loodud Tallinnasse 3000 uut lasteaiakohta. “Need kohad on tulnud aga olemasolevate lasteaedade ülerahvastamise, mitte uute lasteaeade ehitamise teel,” lisas Holsmer. “See ei ole mingi lahendus.”

„Kui linnavõim nõustub meie ettepanekuga suurendada lasteaedade investeeringuid 30 miljoni kroonini, on võimalik Tallinnasse juurde ehitada vähemalt üks 120-kohaline lasteaed ja osaliselt remontida vanu lasteaedu,” lausus Holsmer.

Holsmer tegi ettepaneku, et lasteaedade investeeringute suurendamiseks tuleks 10 miljonit krooni võrra vähendada Tallinna TV, 10 miljoni krooni võrra linnakantselei avalike suhete ja 9,7 miljoni krooni võrra munitsipaalpolitsei eelarveid.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer esitas tänasele linnavolikogu istungile eelnõu, mille kohaselt suurendatakse Tallinna 2010. aasta eelarves lasteasutuste remondiks ning uute ehitamiseks vajalikke investeeringuid 300 000 kroonilt 30 miljonile kroonile.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt