Sõerd: Keskmist palka teeniv inimene võidab Reformierakonnaga kõige rohkem

„Reformierakond on välja töötanud väga mitmekesise maksukava, millega loome eeldused, et keskmist palka teeniva inimese palgavõit saab olema 756 eurot aastas. Kõikidest erakondadest võidab keskmist palka teeniv inimene Reformierakonnaga kõige rohkem,” ütles Riigikogu rahanduskomisjoni liige ning endine rahandusminister Aivar Sõerd.

„Reformierakonna strateegia – vähendades tööandja kulusid ühe töötaja kohta – loob eeldused ka veelgi kiiremaks majanduskasvuks ning konkurentsivõimelisemaks ettevõtluskeskkonnaks,“ lausus Sõerd.

„Tööjõumaksude alandamine ja tulumaksuvaba tulu suurendamine ei lisa majandusele täiendavaid riske, samas kui näiteks miinimumpalga administratiivkorras ja ennaktempos tõstmine pärsib uute töökohtade loomist,“ lisas Sõerd.

Reformierakond kahekordistab aastaks 2019 tulumaksuvaba miinimumi 300 euroni kuus, langetab töötuskindlustusmaksu 1,95%-ni ning sotsiaalmaksu 2% võrra. Maksukava tulemusel vähenevad tööjõumaksud keskmist palka teenival inimesel 756 euro võrra aastas.

Erakondade maksulubaduste võrdlus. Teiste erakondade puhul on allikana kasutatud 21. novembri Postimehe maksulubaduste võrdlustabelit.

maksulubadused vordlus

PALGAVÕIT


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt