Aivar Sõerd: eelarve toob majanduskasvu viljad inimesteni

Uudis
|
Aivar Sõerd
|
10.12.2014

Reformierakonna fraktsiooni nimel riigieelarve vastuvõtmisel kõne pidanud Aivar Sõerd märkis, et järgmise aasta eelarve prioriteetideks on inimeste heaolu kasv ja kindlustunde suurendamine ning julgeoleku ja kaitsevõime tugevdamine.

„Me saame seda lubada, sest majanduskasv ja maksude paranenud laekumine seda kõike võimaldab. Ka Eesti Pank oma täna avaldatud majandusprognoosis ütles väga selgelt, et Eesti majandusel on läinud üsna hästi: kaheprotsendiline kasv on võrreldes teiste Euroopa Liidu maade ehk meie põhiliste kaubanduspartneritega täitsa korralik kasv,“ ütles reformierakondlane riigikogu ees kõneldes.

Endine rahandusminister Sõerd rõhutas, et palgasaajatele on eelarves häid sõnumeid: langeb tulumaksumäär ja töötuskindlustusmakse, tõuseb maksuvaba miinimum ning kuna tarbijahindade tõus on alanenud, aga palgakasv jätkub, siis reaalpalga kasv ületab ka järgmisel aastal majanduse üldist kasvutempot.

Riigikogu liige juhtis tähelepanu sellele, et riigipoolne haridustoetus suureneb kiiremini kui eelarve üldine kasv. Riigieelarve Euroopa Liidu vahendite toel jätkub ka koolivõrgu korrastamine.

Lõpetuseks märkis ta, et eelarvepoliitika ei ole ainult ühe aasta vaade, selle mõjud ulatuvad kaugemale. „Sellepärast on tähtis, et maksukoormus püsib ka 2015. aastal samal tasemel mis tänavu ehk 32,7% SKP-st,“ lausus Sõerd.

Riigikogu võttis täna 56 poolthäälega vastu 2015. aasta riigieelarve seaduse. Eelarve tulude mahuks on kavandatud 8,45 miljardit eurot, kulude kogumaht on 8,54 miljardit eurot.

Valitsussektori eelarvepositsioon on tuleval aastal struktuurses ülejäägis 0,8 protsenti SKP-st, mis on 0,6 protsendi võrra suurem riigi eelarvestrateegias kavandatust. Riigieelarve on koostatud, võttes aluseks majanduskasv 2,5 protsenti SKP-st.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt