Sõerd: Euroopa Liit peab kiirendama reforme

Uudis
|
22.01.2014

Brüsselis Euroopa parlamentaarse nädala raames toimuval majandusjuhtimise konverentsil toonitas Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Aivar Sõerd oma sõnavõtus, et EL peab hoidma reformide tempo kiire ja ennetama sellega tulevasi kriise ja majanduste tasakaalustamatusi.

„Euroopa Liidu riikide eelarvete koordinatsiooni tugevdamine ning sammud finantssektori usaldusväärsuse ja tugevuse taastamiseks on hakanud tulemusi andma. Euroopa tegutsemisvõimet hinnates ja riskidele osutades on Euroopa Liidu majanduse väljavaated muu maailmaga võrreldes juba palju positiivsemad,’’ sõnas Sõerd.

Riigikogu liige leiab, et majanduspoliitika koordineerimist tuleks veelgi suurendada, toetades reformide läbiviimist majandus- ja rahaliidu jaoks võtmetähtsusega valdkondades. Sobilikeks instrumentideks oleksid reformilepingud. „Reformilepingud tuleks sobitada Euroopa poolaasta protsessi ja EL liikmesriikidega sõlmitavad individuaalsed lepingud reformide elluviimiseks peaksid olema seostatud makromajanduslike tasakaalustamatuste protseduuriga. Siinkohal on kesksel kohal tööturuga soetud reformid, üldise konkurentsivõime kasvatamisele suunatud meetmed ja haridussüsteemi vastavus majanduse vajadustele ja ootustele,’’ rõhutas parlamendisaadik.

Aivar Sõerd lisas, et tulevikku vaadates ei ole vähetähtis, et ka Euroopa Liidu uus eelarve on paremini seotud reformide läbiviimise ja majanduskasvu taastamisega.

Euroopa Parlamendis toimub 20.-22. jaanuarini Euroopa parlamentaarne nädal, kus osavõtjate hulgas on rahvusparlamentide esindajad ja Euroopa Parlamendi liikmed. Parlamentidevahelise majandusjuhtimise konverentsi eesmärk on arendada parlamentide omavahelist koostööd Euroopa Liidus majandus- ja rahaliidu stabiilsuse, koordineerimise ja juhtimise lepingus sätestatud raames.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt