Põhjamaade Nõukogu president Karin Åström ning Balti Assamblee president ja Riigikogu aseesimees Laine Randjärv väljendasid Kopenhaageni tippkohtumisel vastuvõetud ühises avalduses sügavat muret Ukrainas kujunenud olukorra pärast.
“On tõsiselt murettekitav, et jätkub surve avaldamine Ukraina kodanikele, kes väljendavad vaid oma soovi saada Euroopa Liidu liikmeks. See on kodanikuvabaduse ränk rikkumine,” seisab avalduses.
21.-22. jaanuaril Kopenhaagenis toimunud Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu iga-aastasel tippkohtumisel otsustati luua ühine koostöövõrgustik Vyshegradi riikidega (Poola, Ungari, Tšehhi ja Slovakkia). Analoogne koostöö on Balti Assambleel Gruusia, Ukraina, Armeenia ja Moldova (GUAM) Parlamentaarse Assambleega.
Tippkohtumisel otsustati ühiselt võidelda inimkaubandusega Läänemere regioonis. Koostöö arendamise üheks prioriteediks nimetati ka ühise digituru avamist regioonis. Samuti peeti vajalikuks sagedamini kooskõlastada omavahelisi seisukohti Euroopa Liidus ja Euroopa Parlamendis.
Põhjamaade Nõukogu peab oluliseks hoida suhteid Valgevenega, Balti Assamblee toetab Ukrainat ja GUAM-i poliitikuid koolitusprogrammide kaudu.