SISU LOEB

Uudis
|
24.07.2005

Miks me selle kampaania teeme?

* See kampaania on meie vastus välireklaami keelustajate püüdele piirata sõnavabadust Eesti Vabariigis.

* Selle kampaaniaga tahame võimendatult inimestele selgitada ühe kommunikatsioonikanali keelustamise absurdsust ja vastava trendi ohtlikust kodanikuühiskonna tervisele pikemas plaanis. Meie arvates peab iga inimene olema vaba enda eest otsustama ja valikuid tegema. Mitte ei pea keegi “tark” seda nende eest ära otsustama.

* Lisaks soovime rõhutada Reformierakonna sisukust, mis on meid erakonnamaastikul eristav väärtus.

Meie lahenduse ülesehitus

* 6 x 3m välimeedia pindadel on kaugele paistev sõnum “Sisu loeb”

* Lähemale sõites näevad inimesed, et suur kiri “Sisu loeb” moodustub väiksema tiheda kirja faktuurist. See väike, kogu plakatit kattev kiri on Reformierakonna programm – tervikuna!

Mida tähendab “sisu loeb”?

* Reformierakonnal on erinevalt mitmest konkurendist tugev ja selge ideoloogia (= SISU), millele oleme kindlaks jäänud kogu oma eksisteerimise vältel.

* Reformierakond ei ole oma valijaid alt vedanud, vaid on oma valimistel antud lubadused hiljem ka ellu viinud. See on otsuse- ja tahtekindluse erakond (= SISU).

* See, kas üks poliitiline programm üldse väärib elluviimist, sõltub selle SISUst. Reformierakonna programmile on ehitatud ka Eesti majandusedu. Ja see tõesti loeb. Mitte vorm, kuidas sellest räägitakse.

Miks kogu erakonna programm?

* Et võimendada välimeedia keelajate ühe peamise argumendi (poliitilistes reklaamsõnumites ei ole piisavalt sisu) absurdsust ja asjatundmatust. Välimeedia roll kampaanias ei saa olla kõikehõlmav, vaid selle roll on äratada valija tähelepanu, et ta saaks huvi ja soovi korral tutvuda programmi SISUga seal, kuhu see mahub – koduleheküljel, trükistes ja ajakirjanduses.

* Kogu erakonna programm on ära trükitud, et oleks selge eristuvus peatselt algavast kohaliku omavalitsuse valimiste kampaaniast.

Mida tähendab “kaitseme Sinu sõnavabadust” ?

Reformierakond on põhimõtteliselt sõna- ja väljendusvabadust piiravate keeldude ja käskude vastu. Reformierakond ei arva, et elu saab juhtida karmide keeldudega. Meie arvates ei ole ka inimesed nii rumalad, et vaid “targad” keelamise pooldajad teavad, mis on hea ja kuidas inimesed elama peaksid. Meie arvates peab igaüks olema ise vaba enda eest otsustama ja valikuid tegema. Nii otsustab igaüks ise, kas ta valib kedagi reklaami või reklaamist hoidumise tõttu.

Reformierakond seisab vaba sõna ja vaba teo eest. Seisame vastu igasugustele hiilivatele katsetele piirata sõnavabadust sildistades seda nõukogulikult “inimeste kaitsmiseks ebasoovitavate mõjude eest”. See on alles esimene samm, aga ilmselt ei jää viimaseks – keelajad on rääkinud, et ka muudes meediakanalites tuleb piirata maailmavaate või nende esindajate arvamuste ja lubaduste avaldamist. See aga ei ole meie jaoks vastuvõetav. Piirangute vastu seistes kaitseme meie kõigi sõnavabadust.

Reklaam on vastuväide arvamusele, mida keelajad igalpool püüdlikult levitada püüavad – et justkui saadav toetus oleks võrdne kulutatud raha hulgaga. Nagu oleme näinud ja osaliselt juba unustada jõudnud – mõni uus jõud võib teha väga eduka ja suure turunduskampaania, kuid sellega inimesi pikalt kaasa tõmmata ei õnnestu. Ja samas võib minimaalset kampaaniat tehes saavutada väga tugeva tulemuse (näiteks sotsialistid 2004). See reklaam peaks andma keelajatele aimu, et sisulist tööd tehes ja oma alal hea olles, on võimalik saavutada palju rohkem kui ühe kampaaniaga kunagi saavutatud on. Ja meie usume sisulise töö tegemisse ning valijatele antud lubaduste austamisse.

NB!

Vastavalt kehtivale seadusele on poliitiline välireklaam aktiivse valimisagitatsiooni ajal keelatud. Tänavu algab aktiivne valimisagitatsioon 11.septembril, mis on kandidaatide registreerimise viimaseks päevaks.

“Sisu loeb!” reklaamis on kokku 4 352 sõna ja ligi 40 tuhat tähemärki. Meie andmetel on see esimene kord, kus erakonna programm on tervikuna ära trükitud välireklaamis.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt