Silver Meikar: kodanikupäeval algas nutikate rakenduste ajastu

Uudis
|
26.11.2010

Kodanikupäeval avas Riigikogu liige Silver Meikar esimese poliitikuna mobiilse veebirakenduse valijatele, mis võimaldab 24/7 kursis olla saadiku tegemistega. Nutitelefonide veebilehitsejatele mõeldud rakendus koondab kokku ajaveebi, Facebooki ja Twitteri postitused ning võimaldab valijal suhelda otse mobiiltelefonist oma saadikuga.

„Saadiku ülesanne on anda kodanikule võimalus lihtsalt kursis olla tema tegevusega,” ütles Silver Meikar. „Iga päev suureneb nutitelefonikasutajate arv ning miks mitte ei võiks poliitikud otse suhelda valijatega ka läbi selle mugavaima kanali.”

Esimese poliitikust ajaveebnikuna soovib Meikar, et ka teised poliitikud hakkaksid kasutama mobiiltelefonidele mõeldud rakendusi. Kopeerides veebilehe http://m.meikar.ee otsetee oma nutitelefoni, on võimalik ühe näpuvajutusega olla kursis kõigi oma rahvaesindaja seisukohtadega ning talle saata ka arvamus.

„See on võrreldav otsedemokraatiaga Šveitsis, kuid läheb veel paremaks,” ütles Meikar. „Kodanikupäeval avatud rakendused on vaid üks valijatele mõeldud innovaatilistest lahendustest, millega soovin välja tulla lähikuudel.”

Kõikidele enamlevinud nutitelefonide veebibrauseritele mõeldud rakendus kuvab reaalajas Silver Meikari ajaveebi, Twitteri ja Facebooki postitused ja võimaldab kohest tagasisidet.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt