Signe Kivi kommentaar Juhan Partsi üleskutsele

Uudis
|
27.01.2003

Endine kultuuriminister, reformierakondlane Signe Kivi tunnustas Juhan Partsi tähelepanekuid. “Mul on raske nendele tähelepanekutele vastu seista. Kindlasti ei ole Eestis kõik asjad korras, selles osas on Partsil õigus – kuid see pole eriti originaalne väide. Ma ei usu, et Eestis oleks ühtegi inimest, kes leiaks, et kõik on korras,” ütles Kivi.

“Mind huvitavad Res Publica poolt pakutud lahendused. Lahendus ei saa olla nõudmine, et midagi tuleks teha. Küsimuse on selles, mida ja kuidas teha. Suurem osa seisukohtadest, mis Res Publica senini on välja käinud, ei sisalda midagi uut.

Signe Kivi ütles, et ei mõista, miks Parts nõuab vaimuinimestelt valikut kahe erakonna vahel, kelle vaated täna liig palju ei erinegi. “Võtame kasvõi mõlema erakonna seisukohad kodakondsuspoliitikas või kõva käe ihaluse,” märkis Kivi.

“Eelseisvatel valimistel on valik kahtlemata laiem. Eelkõige loovintelligentsi jaoks on oluline küsimus ka vabadusest, mis on alati olnud üks Reformierakonna põhiväärtusi,” ütles endine kultuuriminister.

“Juhan Partsi juhtimisel jõudis Riigikontroll järeldusele, et eesti kultuurile eraldatav 600 miljonit krooni maksumaksja raha läheb musta auku. Parts ja mitmed teised Res Publica juhtfiguurid on teravalt kritiseerinud ka kunstimuuseumi ehitust, pakkumata samas mingitki lahendust. Juhan Parts räägib hoolivusest ja väärtustest. Kas meie ühine kultuuripärand ei olegi väärtus? Ma oleksin sügavalt üllatunud kui kultuuriavalikkus annaks oma toetusele erakonnale, kelle esindajad on Eesti loomeinimesi korduvalt jõhkralt solvanud,” nentis Kivi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt