Reformierakond: Res Publica juhid ei mäleta oma tegusid

Uudis
|
28.01.2003

Reformierakonna Tartu piirkond nendib kahetsusega, et valimiskampaania vankri ette rakendatud Tartu bussijaama rajamise teema käsitlemisel on ResPublica liikmed unustanud oma senised teod.

Nimetatud teemal teravalt sõna võttev ResPublica fraktsiooni esimees Urmo Kööbi oli Tartu linnavolikogu liige sel ajal, kui linnavolikogu otsutas ebaseaduslikult taotleda linna omandisse bussijaama kui linnale kuuluva hoone aluse maa. Sama linnavolikogu koosseis otsustas 17. oktoobril 1996.a, vahetult enne kohalikke valimisi, anda AS Tarbusele loa osaleda AS Emajõe Ärikeskuse asutamisel bussijaama hoonega. Seega suutis toonane volikogu teha lühiksese perioodi jooksul kaks täiesti vastuolulist ja ebaseaduslikku otsust. Nende otsuste vastuvõtmisel osales ka Urmo Kööbi ning nagu nähtub protokollist, vastuhääli ei olnud. Seega on “uus poliitik” Urmo Kööbi ise hääletanud ebaseadusliku otsuse poolt, mille tulemustega ta täna Res Publica liikmena võitleb.
Reformierakond nendib kahetsusega, et ResPublica üritab maksumaksja raha rakendada valimisvõitluse teenistusse, rääkides vajadusest luua üha uusi komisjone ja tellida aina uusi ekspertiise, viimati näiteks bussijaama küsimuse kohta. Volikogu on linna põhimääruse kohaselt moodustanud revisjonikomisjoni, mille ülesannete hulka selliste küsimuste lahendamine kuulub. Revisjonikomisjoni juhib opositsioonipoliitik Jüri Kõre Isamaaliidust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt