Savi kaitses Ateenas Eesti seisukohti tulevikukonvendis

Uudis
|
26.05.2003

Riigikogu aseesimees Toomas Savi kaitses Kreekas Ateenas Euroopa Liidu riikide parlamendijuhtide iga-aastasel konverentsil Eesti ja teiste väikeriikide seisukohti Euroopa tuleviku konvendis.

Riigikogu pressiesindaja teatel märkis Savi oma esinemises, et tulevikukonvendis on välja kujunemas kaks vastandlikku seisukohta. Konvendi presiidium ja mitu suuremat riiki otsivad võimalusi efektiivse ja ladusa otsustusmehhanismi väljatöötamisel.

Samas on Eesti ja teiste niinimetatud 16 gruppi kuuluvate riikide seisukohalt oluline järgida eelkõige demokraatia printsiipi. “Siin ei saa olla kuldset keskteed,” ütles Savi. “Niisugusel puhul poleks demokraatiat ega efektiivsust.”

Riigikogu aseesimees kutsus EL-i parlamentide esimehi toetama 16 riigi seisukohtadele tuginevat reformikava. Riigikogu kantselei välissuhete osakonna juhataja Jüri Kahn ütles, et kava on vastu ülemkogu presidendi ametikoha loomisele, toetab roteeruva eesistumise säilimist ning taotleb igale riigile üht volinikku Euroopa Komisjonis.

“Kui meie praktiline kogemus EL-i otsustusprotsessis veenab meid, et meil pole alust karta demokraatia eiramist, võime samm-sammult üle minna ka efektiivsemaid lahendusi pakkuvale koostöömudelile,” nentis Savi. BNS


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt