Reformierakonna juhatuse avaldus Eesti liitumisest Euroopa Liiduga

Uudis
|
28.05.2003

Reformierakonna juhatus toetab Eesti ühinemist Euroopa Liiduga ja kutsub kodanikke üles 14. septembril toimuval rahvahääletusel hääletama liitumise poolt.

Samas peab Reformierakonna juhatus oluliseks, et Eesti senised seisukohad EL institutsioonide tuleviku osas oleksid Euroopa Tuleviku Konvendis jätkuvalt kaitstud.

Reformierakond peab õigeks, et Euroopa Liit jääb ka tulevikus iseseisvate rahvusriikide liiduks. Euroopa Liidus peavad nii suured kui väikesed liikmesriigid olema võrdsed.

Toetame tasakaalu säilimist Euroopa Liidu juhtimisel seni kehtivatel alustel. Pooldame roteeruva presidentuuri säilitamist, mis annab tulevikus ka Eesti peaministrile Euroopa Liidu juhtimise võimaluse. Iga riik peab säilitama voliniku koha Euroopa Komisjonis. EL ühises välis- ja julgeolekupoliitikas tuleb otsused ka edaspidi langetada ühehäälselt.

Reformierakond on veendunud, et rahvusparlamendid peavad EL ühise seadusandluse vastuvõtmise protsessis omama suuremat kaalu. Peame oluliseks, et Riigikogu kindlustaks seadusega Eesti parlamendi otsustava rolli Eesti iseseisvuse ja suveräänsuse tagajana.

Reformierakond on endiselt seisukohal, et maksupoliitika ja sotsiaalpoliitika peavad jääma
liikmesriikide pädevusse.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt