Rummo: Vanemliku hooleta laste asendushooldus on jõudnud ummikseisu

Uudis
|
03.02.2005

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo korraldas täna nõupidamise, kus arutati võimalusi hooldusperede koolituse ja nõustamise arendamiseks.

“Vanemliku hooleta laste asendushoolduses oleme jõudnud ummikseisu: lastekodud ei suuda toime tulla olemasoleva rahaga, samas langeb vähese nõustamise ja napi rahalise toe tõttu perede huvi endale hoolduslapsi võtta,” tõdes Rummo.

Rahvastikuminister lisas käesoleva aasta valitsuse tööplaani ettepaneku tõsta hooldusperele antavat toetust 2100 kroonini lapse kohta kuus praeguse 900 asemel. “Kuid ka juhul, kui toetus suureneb, peame inimesi asjatundliku eelkoolituse ja hõlpsasti kättesaadava nõustamisega toetama,” rõhutas Rummo.

Nõupidamisel osalenud Sotsiaalministeeriumi, Tervise Arengu Instituudi, koolitajate ja Kasuperede Liidu esindajad tõdesid, et sisseostetud programmid kasuperede koolituseks tuleb kohandada vastavalt siinsetele vajadustele. “Samuti peame suurendama lastekaitsetöötajate arvu, täpsustama nende ülesandeid ja vastutust ning tõstma kohtute suutlikkust lapsendamisasjade menetlemisel,” märkis Rummo.

Sotsiaalministeeriumi andmeil on asendushoolduse sihtgrupiks umbes 4600 last, neist ainult 1000 perehooldusel ja 160 lapsendatut. “See on meie napist rahvastikust küllalt suur osa selleks, et tunda muret nende valmiduse pärast astuda iseseisvasse ellu,” rõhutas rahvastikuminister.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt