Riigikogu Reformierakonna fraktsioon: Valgamaa ettevõtjad on mures maksukoormuse suurenemise pärast

Uudis
|
04.02.2005

Eile Valgamaad külastanud Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmete sõnul teevad maakonna ettevõtjaile enim muret maksukoormuse tõus ja kutseharidussüsteemi probleemid.

Reformierakondlased külastasid Valgas AS Sangari vabrikut, mille juhataja Leho Haldna nentis, et tugeva konkurentsi tõttu kergetööstuses ei tohi mingil juhul tõsta ettevõtete maksukoormust. Eelkõige pidas Haldna silmas hetkel arutlusel olevat küsimust tervishoiu rahastamisel, kus ühe läbiva ideena on plaan panna ettevõtted osaliselt maksma töötajate haiguspäevade eest.

Vesteldes Valgamaa Kutsehariduskeskuse juhtidega ilmnes, et õppeasutus on rahalistes raskustes ning koolijuhid ootavad hariduselu korrastamist. Viimaste sõnul ei pööra riik kutsehariduse omandamisele täna piisavalt tähelepanu, sellest tulenevalt pole vastavate õppeasutuste vajadusi adekvaatselt hinnatud ja nii ongi paljud kutsekoolid, sh Valgamaa Kutsehariduskeskus, alarahastatud. Täna ootavad valgalased pikisilmi vahendeid investeeringuteks, et kutsekooli tulevik oleks kindel.

“Kavatseme Valgamaa probleemid kindlasti tõstatada ning üritame neile ka lahenduse leida,” märkis Reformierakonna fraktsiooni esimees Peep Aru.

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon külastab käesoleva aasta jooksul kõiki Eesti maakondi, et paremini kaasa aidata kohalike probleemide lahendamisele. Seni on reformierakondlased käinud Jõgeva-, Põlva- ja Valgamaal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt