Rummo: vanemahüvitis on pälvinud tähelepanu

Uudis
|
31.05.2006

Rahvastikuminister ja presidendikandidaat Paul-Eerik Rummo ütles Reformierakonna veebilehel www.reform.ee antud pressikonverentsil, et Eesti vanemahüvitise süsteemi rakendamist on mitmel korral tutvustatud rahvusvahelises pressis, pere- ja rahvastikupoliitika-alastel konverentsil ja mujal. Infot selle kohta on rahvastikuministrilt küsinud ja oma riikidele edastanud ka Eestis resideeruvad diplomaadid. “Huvi on märkimisväärne. Mõnel pool, näiteks Saksamaal, arvestatakse perepoliitiliste sammude kavandamisel Eesti kogemusega,” tõdes rahvastikuminister.

Rummo kinnitusel on iibe positiivseks pööramisel järgmise sammuna tähtis võtta vastu seadus viljatusravi toetavate ravimite kulude hüvitamiseks. Seadus on riigikogus jõudmas teisele lugemisele, loodetavasti jõutakse see vastu võtta enne riigikogu suvevaheaega. Kui nii läheb,  hüvitatakse alates käesoleva aasta algusest tehtud ravimikulud tagasiulatuvalt kuni 10 000 kr ulatuses. Ühtlasi on ettevalmistamisel kompleksne viljatusravi-programm, mille rakendumisel tekib uusi võimalusi.

“Kunstliku viljastamise toetamine on hea idee,” lausus Rummo. Praegu kompenseeritakse kulud küll osaliselt, kuid ka see mis endal maksta tuleb, on küllaltki suur summa. Mingit garantiid aga ei anta. Sisuliselt lähed riski peale välja teadmata, kas lapse saamine õnnestub või mitte.”

Kunstliku viljastamise õnnestumise tõenäosus on ministri sõnul 25-30%. Seetõttu kompenseeritakse protseduure kuni kolmel korral kuni 40 aastastele naistele. Tagasiulatuvalt kompenseeritakse ravimikulud, mis on tehtud 2006 aastal 10 000 krooni ulatuses. Lisaks on võimalik seaduse jõustumisel saada Haigekassalt täiendavat ravimihüvitist kuni 9500 krooni ulatuses üks kord aastas.

Küsimusele, miks on uue loodava ühiserakonna valimislubadused nii sarnased Reformierakonna omadega märkis Rummo, et „Ju siis on Reformierakonnal nii head ideed – turuliidreid ikka kopeeritakse”.
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt