Rummo taunib vadjalaste väljatõrjumist

Uudis
|
25.01.2008

Riigikogu soome-ugri toetusrühma esimehe Paul-Eerik Rummo arvates on hämmastav ja murettekitav teade, et Venemaa Ust-Luuga sadama infrastruktuuri rajamiseks kavatsetakse hävitada piirkonna vadjalastest põliselanike külad.

„Ühinen Venemaa Teaduste Akadeemia keeleteaduse instituudi juhataja professor Viktor Vinogradovi prognoosiga, et vadjalaste meelevaldne ümberasustamine nende traditsioonilistest elupaikadest toob endaga vältimatult kaasa nende keele pöördumatu kadumise. Meenutagem, et vadja keel on üks haruldasemaks jäänud soome-ugrilisi keeli ning et see on ohustatuna kantud Venemaa keelte punasesse raamatusse,” sõnas Rummo.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku arvates on suurriiklike majanduslike ambitsioonide rahuldamine oma põliseid vähemuskultuure kandvate kodanike kõrvaletõrjumise hinnaga karjuvas vastuolus 21. sajandi tsivilisatsiooni normidega.

„Taotlen Ust-Luuga piirkonna vadjalaste saatuse arutamist sel aastal toimuval Soome-Ugri Rahvaste V Maailmakongressil, eeldades ehitusplaanide peatamist tsiviliseeritud lahenduse väljatöötamiseni,” lisas Rummo.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt