Reformierakonna ideekonkursi võitis liikluspakett

Uudis
|
25.01.2008

Eelmise aasta 13. novembril tähistas Reformierakond oma sünnipäeva Visioonipanga avamisega ehk kuulutas oma liikmete seas välja Eestit paremaks muutvate ideede konkursi, mille parimatele kingitakse tänutäheks investeerimisosakuid.

15. jaanuar oli Visioonipanga ideede kogumise tähtaeg. Kokku investeeriti reformierakondlaste poolt panka 77 erinevat ideed. Visioonipanga nõukogu otsustas peapreemia, 13 000 krooni väärtuses investeerimisosakuid, jagada kolme inimese vahel, kelle ideed rakendades saaks Eesti oluliselt turvalisemad maanteed.

Jaak Täll pakkus välja idee alustada sujuvat üleminekut naelrehvidelt lamellkummidele kuni täieliku naelkummide keelustamiseni. Põhjenduseks kliima soojenemine ja meeletu lõhkumistöö, mis naelkummid asfaldile teevad. Igasuviste teeparanduste asemel saaks keskenduda uute magistraalide ja mitmetasandiliste ristmike väljaehitamisele. Pealegi ei saa juba täna naelrehvidega Euroopasse!

Taavi Rõivase idee oli valgustada kõik Eesti põhimaanteed suurlinnade vahel. Rõiva sõnul oleme väga edukalt tegelenud sündide soodustamisega kuid pole leidnud head rohtu enneaegsete surmade vähendamiseks. Kuna kaugelt üle poole (vast isegi 2/3) ajast on Eestis pime, on liiklussurmade üheks põhjustajaks kindlasti ka kehv nähtavus. Pole vaja tuua Soome näidet, isegi Gruusias on näiteks Tbilisi ja Gori vaheline vähemtähtis tee valgustatud, see ei saa olla üle mõistuse ülesanne ka Eestile.

Ning kolmandana pälvis peapreemia Reformierakonna Noortekogu nimel selle esimees Kalle Palling idee eest muuta kohustuslikuks autodele alkoholiluku paigaldamine. Noorte selgitus oli lihtne: kui inimene ise ei ole suuteline otsustama oma kainusastme üle, siis võiks teha auto seda tema eest. Kui promill on veres, siis masin ei käivitu. Ja ma säästame hulga elusid.

Reformierakond otsustas jätta Visioonipanga avatuks ka edasipidi. Kõik seni laekunud ideed liiguvad edasi erakonna vastavate valdkondade programmitöörühmadesse, kus need põhjalikult läbi analüüsitakse ja põhjendatud ning teostatavad plaanid lähevad töösse.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt