Rummo: hariduselu korraldamise võiks usaldada omavalitsusliitudele

Uudis
|
15.09.2007

Eile Järvamaal Kareda vallas maakoolide tuleviku üle peetud mõttetalgutel rõhutas Reformierakonna fraktsiooni ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige Paul-Eerik Rummo, et tõhusalt toimiva koolivõrgu ja hea hariduse kättesaadavuse võti on omavalitsuste tihedamas koostöös ja riigi ning omavalitsusliitude haridusalaste funktsioonide selges jaotuses.

Rummo sõnul tuleks omavalitsusliitude ja riigi koostöös eesmärgiks võtta kõiki haridustasandeid hõlmavate koolipiirkondade väljakujundamine, mis võimaldaks üle saada takerdumisest üksikküsimustesse (omavalitsustevaheline tasaarveldus, klassitäituvuse piirnormid jms) ja väikeste omavalitsuste raskustest kvaliteetse hariduse võimaldamisel seal elavatele lastele. “Regionaalne hariduspoliitika on üks osa maaelu uuendamisele ja mitmekesistamisele suunatud poliitikaist, mis toetavad samm-sammult tugevnevat trendi asuda elama väljaspool suuremaid linnu,” lausus Rummo.

Riigikogu liikme kinnitusel teeb Reformierakonna fraktsioon regionaalminister Vallo Reimaale ettepaneku käimasoleva regionaalhalduse korrastamise  raames läbi töötada omavalitsusliitude pädevus oma regiooni hariduselu kujundamisel ja juhtimisel riigi üldise hariduspoliitika raamistuses. “Ligipääs kvaliteetsele põhiharidusele ja võimetekohastele valikutele haridustee jätkamisel ei tohi jääda sõltuma õppimiseas noore elukohast, nagu see praegu pahatihti on,” rõhutas Rummo mõttetalguil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt