Rõivas: suurem osa sotside ettepanekutest on juba koalitsioonilepingus

Uudis
|
07.08.2015

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul on suur osa sotsiaaldemokraatide esitatud ettepanekutest juba koalitsioonilepingus ning kõik valitsuspartnerid peavad tööd tegema, et kokkulepitu ellu viia. Sotsiaademokraatide ettepanekut tõsta tulumaksu 4 protsenti Reformierakond ei toeta, sest see vähendaks inimeste sissetulekuid ja pärsiks majanduskasvu.

„Kahtlemata oleme alati töö käigus avatud arutama uusi ideid ja lähenemisnurki, sõltumata sellest, kas autoriteks on poliitikud, ettevõtjad või riigiametnikud,“ ütles Rõivas peale reedel toimunud Reformierakonna juhatuse koosolekut.

„Sotsiaaldemokraatide ettepanekute arutelu teeb lihtsamaks see, et suurem osa nende pakutust on juba sisuliselt koalitsioonilepingus sees ning selle elluviimise oleme võtnud juba oma kohustuseks siis, kui leping sai 59 koalitsioonisaadiku allkirjad,“ lausus Rõivas.

„Tulumaksuvaba miinimumi tõusu eest on Reformierakond seisnud ning koalitsiooniläbirääkimiste kompromiss oli tõus 205 euroni. Kindlasti oleme tulevastel perioodidel nõus tõstma miinimumi veelgi, kui riigieelarves on selleks võimalused. Samas sotsiaaldemokraatide ettepanekut selle nimel tulumaksu 4 protsendi võrra tõsta me ei toeta. See samm vähendaks inimeste sissetulekuid ja Eesti konkurentsivõimet ning pärsiks tulevast majanduskasvu,“ sõnas peaminister.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt