Rõivas: Riigikogus on võimalus presidendiks saada Nestoril või Kallasel

Uudis
|
23.08.2016

Teisipäeval kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas toetada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ettepanekut, mille järgi on presidendivalimistel Riigikogu esimeses voorus kahe fraktsiooni ühiskandidaat Eiki Nestor ja teises ning kolmandas voorus Siim Kallas. Seega on presidendiks võimalik parlamendis valida Nestor või Kallas ja see sõltub Keskerakonnast.

„Leiame, et sotsiaaldemokraatide koostööettepanek on igati vastutustundlik ja riigimehelik ning me võtame selle vastu. See muudab tõenäolisemaks võimaluse president Riigikogus ära valida, mis ongi Reformierakonna eesmärk,“ ütles Rõivas. 

„Kindlasti ei ole Reformierakond presidendivalimiste nimel nõus toimivat valitsust lõhkuma,“ toonitas Rõivas.

Reformierakonna presidendikandidaat on Riigikogu I voorus Eiki Nestor ja Riigikogu II ning III voorus Siim Kallas. Reformierakonnal ja sotsiaaldemokraatidel on Riigikogus kokku 45 saadikut, presidendi valimiseks on vajalik 68 parlamendisaadiku toetus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt