Rõivas: müügimaksu kaotamine vähendab survet hindadele

Uudis
|
23.09.2010

Kommenteerides täna Riigikogus vastu võetud müügi- ja paadimaksu kaotamise seadust, toonitas rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, et müügimaksu kaotamine võtab lisakoormuse nii kaupmeestelt kui klientidelt ning vähendab sellega survet hindadele.

„Tallinna linnavolikogu kehtestatud müügimaks tekitab paratamatult hinnatõusu kogu Eestis,” ütles komisjoni esimees Taavi Rõivas. „Isegi, kui müügimaksu üle-Eestiline mõju ei ole väga suur, on põhimõtteliselt väär, et üks omavalitsus saab koormata kõiki eestimaalasi.” Rõivase sõnul on uue maksu kehtestamine Tallinnas toonud kaupmeestele kaasa vajaduse teha märkimisväärseid kulutusi ning see suurendab omakorda survet hindadele.

Rõivas ei ole nõus opositsiooni kriitikaga, justkui mõjutaks müügimaksu kaotamine kogu Eesti omavalitsusi. „97% omavalitsusi ei ole müügimaksu kehtestanud ega plaani seda teha. Viimasel ajal on müügimaksu sisse viinud üksnes Tallinn,” lausus Rõivas.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt