Reformierakond paneb kokku Tallinna hea lasteaia statuudi

Uudis
|
23.09.2010

Reformierakonna Tallinna piirkond arutas koos lasteaedade ja hoolekogude esindajatega Tallinna lasteaedade sisulist tulevikku ning otsustas välja töötada Tallinna hea lasteaia statuudi.

“Meie lasteaiad on hoolimata pidevast rahapuudusest väga vahvad ja tublid. Kõike seda head, mis lasteaedades juba praegu olemas on, tuleb hoida. Samas tuleb läbi mõelda, millisena me Tallinna lasteaedade süsteemi 10, 15 või 20 aasta pärast näha tahame,” ütles Refomierakonna Tallinna piirkonna juht Keit Pentus.

“Kas tahame liikuda teiste Põhjamaade suunas, kus lasteaiarühmad on väikesed ja lastega tegelevaid pedagooge on võrreldes Tallinnaga rohkem? Või on meie jaoks eeskujuks mõned Lõuna-Euroopa linnad, kus lasteaiarühmad on suured ning avatud ainult 7-8 tundi päevas,” lausus Pentus.

Keit Pentuse sõnul peaks statuut kirjeldama ideaalset lasteaeda ning olema teejuhiseks Tallinna lasteaedade tuleviku kavandamisel. Ta kinnitas, et selle väljatöötamisse kaasatakse nii kõik praegused kui tulevased lapsevanemad, lasteaedade töötajad kui ka kõik need, kelle jaoks lasteaedade tulevik südamelähedane on. Statuudi koostamiseks korraldatakse Tallinna linnaosades ümarlauad, kus saavad osaleda kõik huvilised.

“Tallinna volikogu on arutamas pealinna tulevikuvisiooni aastani 2030. Oleks igati mõistlik, kui hea lasteaia statuut saab selle dokumendi osaks,” selgitas reformierakondlasest linnavolikogu liige Katja Ljubobratets, kes antud arutelu algatas. „Kui meil on paigas nägemus, millises lasteaias peaksid käima meie lapsed, siis saame tegutseda ka selle elluviimise nimel.”

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt