Rõivas: müügimaks kaob 2012. algusest

Uudis
|
13.09.2010

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas täna jätkata müügi- ja paadimaksu kaotava eelnõu menetlemist ning rakendada eelnõu 1. jaanuarist 2012.

„Tallinna linnavolikogu kehtestatud müügimaks tekitab paratamatult hinnatõusu kogu Eestis,” ütles komisjoni esimees Taavi Rõivas. „See on ebaõiglane ja ebamõistlik maks ning pean jätkuvalt õigeks selle kaotamist.” Lisaks hinnatõusule tõi Rõivas müügimaksu negatiivse mõjuna välja suure lisakoormuse kaupmeestele.

Komisjon otsustas eelnõu jõustada aasta planeeritust hiljem, et vältida vaidlusi ja võidujooksu Tallinna linnajuhtidega. „Loomulikult ei saa me heaks kiita ka Tallinna plaani lükata linnaeelarve puudujääk teiste omavalitsuste elanike kanda,” ütles rahanduskomisjoni esimees.

Rõivas rõhutas, et müügimaksu kehtimine veel ühe aasta ei lahenda Tallinna linnaeelarve kriisi vaid üksnes pikendab seda. Selleks, et linna rahaasjad korda saada, tuleks komisjoni esimehe sõnul läheneda sisuliselt nii eelarve tulu- kui kulupoolele.

Tallinna Linnavolikogu võttis k.a. 9. septembril s.o. 3,5 kuud tavapärasest varem vastu
2011. aasta linnaeelarve, mis näeb ette müügimaksu laekumise 250 miljonit krooni ulatuses ehk ligikaudu 1000 krooni iga Tallinna töölkäija ja pensionäri kohta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt