Rõivas: Mistahes koalitsioon ilma Reformierakonnata tooks vältimatult kaasa astmelise tulumaksu

Uudis
|
24.05.2015

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul on Riigikogus vaid üks erakond, kes seisab vankumatult tööjõumaksude langetamise eest, olgu sotsiaalmaksuprotsendi languse või tulumaksuvaba miinimumi tõusu kaudu.

„Mistahes koalitsioon ilma Reformierakonnata tooks vältimatult kaasa astmelise tulumaksu ning kõrgemad maksumäärad,“ ütles Rõivas pühapäeval Tartus Reformierakonna Üldkogul peetud kõnes.

„Lubasime valimistel jätkata tööjõumaksude langetamist ning majanduskasvu soosiva ettevõtluspoliitika ajamist ning seisame selle eest ka nüüd. Me teame hästi, et maksukoorma nihutamine inimeste töiselt tulult tarbimisele aitab kiirendada majanduskasvu ning luua senisest kõrgema palgaga töökohti,“ lausus Rõivas.

„Peame kogu valitsusperioodi olema valmis ühiselt ajusid ragistama, et uudseid ja innovatiivseid lahendusi pakkuda või jalgratast leiutamata need arvukate ettepanekute seast üles leidma,“ on Rõivas veendunud, et uued ideed nagu e-residentsus, reaalajas majandusarvestus, teadus- ja arendustegevuse potentsiaali tõhusam ärakasutamine majanduses või Euroopa digitaalse ühisturu käivitamine võivad tuua Eestile uut edu.

Peaministri hinnangul saab targalt planeerides haldusreform teoks. „Mitte selleks, et kaart ümber joonistada või omavalitsuste arvu tähistavat numbrit väiksemaks saada, vaid selleks, et aidata omavalitsustel üle Eesti paremaid avalikke teenuseid pakkuda,“ märkis Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt