Rõivas: julgeolekuteemadel Reformierakond kompromisse ei tee

Uudis
|
24.05.2015

Reformierakonnal on peaminister Taavi Rõivase sõnul Eesti riigi julgeolekus peavastutus, aga seda toetab Eesti inimeste vankumatu kaitsetahe ning usk oma riiki ja vabadusse. Kompromisse Reformierakond Eesti julgeoleku arvelt ei tee.

„Maailm meie ümber ei ole turvaline, kui me ise seda turvalisust ei loo. Et Eesti iseseisev kaitsevõime oleks tugev ning et NATO liitlased seisaksid meiega külg külje kõrval. Need asjad ei juhtu iseenesest, peame selle nimel tegema järjepidevat tööd,” ütles erakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas pühapäeval Tartus Reformierakonna Üldkogul peetud kõnes.

“Eelmise valitsuse ajal tehti ajaloolised otsused liitlaste Eestisse paigutamiseks ning ametisseasunud valitsuse ülesanne on seda kohalolekut suurendada ja põlistada. Minu soov on näha Eestis liitlaste pataljoni, praeguse kompanii asemel,” lausus Rõivas.

Rõivase hinnangul toimib tänapäevane sõjapidamine vaid nende riikide vastu, kes on nõrgad ja kellel puudub kaitsetahe.

„Eesti ei ole selline, kuid me peame toetama riigikaitseõpetust koolides, riigikaitsekursuseid soovijatele, sõdurigarantiid või reservväelase palga kompenseerimist. Kõike seda oleme lubanud ning kõik selle kavatseme ka ellu viia,“ lubas Rõivas.

Peaminister märkis, et Eesti häälel on välispoliitilist kandepinda ning peame oskama seda tõhusalt kasutada kogu Euroopa turvalisuse tagamisel.

“Peame tegema kõik selleks, et ukrainlasi toetada. Olgu selleks majanduslik abi, sõja eest pagevate ukrainlaste vastuvõtmine või poliitiline toetus rahvusvahelistes organisatsioonides – meie roll peab olema aktiivne ja meie selg peab olema sirge,“ lausus Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt