Rõivas ja Pentus-Rosimannus: lisaks sanktsioonide karmistamisele on hädavajalik majandusabi Ukrainale

Uudis
|
28.01.2015

Kolmapäeval olukorda Ukrainas arutanud Reformierakonna juhatuse hinnangul tuleb kindlasti avada arutelu uute Venemaa vastaste sanktsioonide üle, kuid samaväärselt oluline on Euroopa Liidu finantsabi ja Eesti tugi reformideks majanduslikes raskustes Ukrainale.

“Riigil, mis on de facto sõjas, on samuti väga tõsised majanduslikud probleemid. Eesti peab Ukrainat aitama, nii finantsiliselt, humanitaarabiga kui oma reformikogemusega,” ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

“Venemaa vastaste sanktsioonidega edasiminek on kindlasti Ukraina olukorra lahendamiseks oluline, kuid sama oluline on ka majanduslik tugi Ukrainale,” sõnas Rõivas.

“Olukorra paranemise eelduseks Ukrainas on ka riigi suutlikkus ja konkreetsed reformid majanduses edasiminekuks. Eesti riigi, Euroopa Liidu ja laiemalt rahvusvahelise üldsuse roll on neid selles reaalselt toetada,” lausus Reformierakonna aseesimees, välisminister Keit Pentus-Rosimannus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt