Laine Randjärv: Riigikogu kunstisaalis on avatud Laurentsiuse maalinäitus

Arvamus
|
28.01.2015

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas täna Toompea lossi kunstisaalis tuntud maalikunstniku Laurentsiuse tööde näituse.
Laine Randjärve sõnul on Laurentsius kodanikunimega Lauri Sillak Eesti silmapaistvamaid kunstnikke, kellele on omistatud nii Eesti maalikunsti kõrgeim autasu, Konrad Mäe preemia kui ka tema loomingut on tunnustatud Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga.

„Laurentsiuse loomingut iseloomustab oskus tabada portreeritavate isikute iseloomulikud jooned ja tuua need välja meisterliku teostuse kaudu, mis teebki tema loomingu eriliseks,“ ütles Randjärv. Ta märkis, et teoste sisu aitab ilmekalt esile tuua nende vormistuslik külg.

Toompea lossi kunstisaalis avatud näitusel „5 portreed“ on välja pandud Laurentsiuse tööd viimase paari aasta loomingust. Autor ise iseloomustab portreesid kui realistlikke, mis samal ajal on tehniliselt üpris erinevad.

Laurentsius alias Lauri Sillak on lõpetanud 1996. aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna. Näitusi on ta korraldanud aktiivselt alates 1993. aastast. Lisaks rohkearvulistele isikunäitustele on kunstnik osalenud ühisnäitustel Eestis, Saksamaal, Poolas, Venemaal, Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides ja Taanis.

Näitus Toompea lossi kunstisaalis on avatud kuni 15. märtsini. Toompea lossi pääsemiseks on vaja isikut tõendavat dokumenti.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt