Riigikogulased: külastatud jaoskondade põhjal on Georgia valimised ausad

Uudis
|
05.01.2008

Georgias täna toimuvaid ennetähtaegseid presidendivalimisi vaatlevate Riigikogu liikmete Taavi Rõiva ja Silver Meikari kinnitusel pole nad seni külastatud jaoskondades olulisi rikkumisi täheldanud. Mõlemad riigikogulased on valimisi vaatlemas Lõuna-Osseetias, mis on Georgia üheks niinimetatud külmutatud konflikti piirkonnaks.

„Järgitud on kõiki rahvusvahelisi ja seadustest tulenevaid demokraatlike valimiste nõudeid. Inimesed olid motiveeritud, kõikjal olid kohal nii opositsiooni kui koalitsiooni vaatlejad,” lausus Meikar.  

Ainsa probleemina täheldas ta, et valimisõiguslikke ent teiselpool eraldusjoont ehk vene rahuvalvajate kontrollitud territooriumil elavaid inimesi ei lubatud üle piiri valima. Neid inimesi on umbes paarkümmend.

Taavi Rõiva kinnitusel ei muuda see senist üldpilti ja külastatud jaoskondade põhjal võib valimisi nimetada demokraatlikeks. „Me loodame, et igal pool Georgias toimuvad valimised samamoodi,” märkis ta.

„Protseduur valimisjaoskonnas on meile sarnane. Nad väga pingutavad, et tagada valimiste õiguspärasus. Lisaks meil harjutule on nad võtnud kasutusele isegi rohkem meetmeid, näiteks piserdatakse valimas käinute pöidlale eemaldamatut värvi, et takistada teistkordne hääletamine.”

Täna toimuvad Georgia presidendivalimised, kus lisaks otsustatakse referendumil kaks küsimust – kas riik peaks liituma NATOga ning kas parlamendivalimised peaksid toimuma kevadel. Valimisjaoskonnad suletakse Eesti aja järgi kell 19.00.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt