Georgia erakorralisi valimisi sõidab vaatlema 20 Riigikogu liiget

Uudis
|
02.01.2008

Täna sõidab 20 Riigikogu liiget Georgiasse, et jälgida 5. jaanuaril toimuvaid presidendivalimisi. Enne valimispäeva osalevad saadikud OSCE vaatlusmissiooni koolitusel, kus tutvustatakse valimisprotseduuri, kohalikke seadusi ning kus astuvad üles ka opositsioonikandidaadid.

Georgia parlamendirühma aseesimehe Silver Meikari hinnangul näitab Riigikogu liikmete suur osalus Georgia presidendivalimistel Eesti jätkuvat toetust Georgia püüdlustele demokraatia suunal. „Oranži revolutsiooni ajal 2004. aasta jõululaupäeval vaatles Ukraina valimisi 24 Eesti saadikut,” ütles Meikar. „Nii nagu me oleme toetanud Ukrainat, toetame nüüd Georgiat.”

Parlamendiliikmed vaatlevad valimis erinevates Georgia piirkondades, s.h. Abhaasia piiri lähedal ja Lõuna-Osseetias. Tuginedes valimiseelsetele analüüsidele on Meikar veendunud, et valimised toimuvad vastavalt rahvusvahelistele nõuetele – ausalt ja vabalt. „Oluline on näidata rahvusvaheliste vaatlejate kohalolekut kõikjal Georgias,” ütles Silver Meikar, kes sõidab valimisi vaatlema Lõuna-Osseetiasse.

Eelmise aasta novembris toimusid Georgias opositsiooni massilised meeleavaldused, mis sundisid president Mihhail Saakašvilit kuulutama välja erakorralised presidendivalimised.. Erakorraliste presidendivalimised toimuvad 5. jaanuaril ja nende kulgu jälgib 800 rahvusvahelist vaatlejat.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt