Riigikogu aseesimehe avalik pöördumine: Tallinn peab alustama läbirääkimisi Viru arendajatega

Uudis
|
18.04.2006

Muinsuskaitsekuu algus on taas teravalt päevakorda tõstnud pealinna muinsuskaitseprobleemid, mis on sel aastal tõsisemad kui kunagi varem, sest Eesti pealinna on ähvardatud UNESCO maailmapärandi nimekirjast väljaarvamisega.

Viru hotelli juurdeehituse ehk nn. Viru poja on UNESCO ekspertprofessor Giorgio Piccinato  tunnistanud maailmatasemel probleemiks, sest ta sulgeb vaate vanalinnale selle peamisest vaatekoridorist ja ohustab Tallinna vanalinna maailmapärandi nimekirjas püsimist.
Tallinna Linnavalitsus on rahvusvahelise eksperdi hinnangule vastanud tõdemusega, et „juriidiliselt on rakse protsesse muuta.”

„Tallinna Linnavalitsus peab pealinna ühe esindusväljaku lõhkumise peatamiseks ja vanalinna pärandi hävitamise lõpetamiseks alustama koheselt läbirääkimisi Viru hotelli arendajatega,” sõnas Riigikogu aseesimees Maret Maripuu oma 18. aprillil koostatud avalikus pöördumises Tallinna Linnavalitsusele. Ta lisas, lähtuda tuleb sarnaste ohtude ees seisnud valitsuste senisest praktikast UNESCO ajaloos, näiteks ala senise detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisest. „Väited, et linnal pole juriidiliselt võimalik midagi ette võtta, ei pea paika. Asi on tahtes,” nentis endine Tallinna Linnavolikogu esimees ja hoiatas, et Eestil pole vaja maailmale signaali saata, nagu me ei suudaks ise oma maailmapärandit hoida.

Tallinna keskerakondlik linnavõim on oma valitsemisaja jooksul astunud järjest mitmeid samme Tallinna ajaloopärandi ohustamiseks.

Teate edastas,

Anneli Berends


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt