Rein Lang: “Uued piirangud ei paranda olukorda liikluses”

Uudis
|
04.08.2007

Reformierakonna suvepäevadel “Poliitikatoas” erakonnakaaslastele kõneledes peatus justiitsminister Rein Lang pikalt liiklusolukorral. Ministri sõnul ei tohi tekitada kõikidele ühiskonnaliikmetele arutuid piiranguid, sest tegelikkuses tekitab probleeme kaduvvõike osa ühiskonnast.

“Aasta esimene pool oli liikluses traagiline, viimase kuu statistika näitas siiski olulist positiivsed muutust. Liiklusjärelvalvet on tõhustatud, liikluseeskirjade rikkujad tunnetavad varasemast selgemalt politsei järelvalvet teedel,” rääkis Lang.

Ta lisas: “Mulle teeb muret Eestis üha kasvav tendents nõuda kõva kätt. Kurdetakse, et kõik on halvasti ja mõned usuvad, et olukorda parandaks karmimad karistused või lisapiirangud. Vabade inimestena ja liberaalidena peab selline suhtumine meid tagajalgadele ajama. Me peame isikuvabaduste ja inimõiguste säilimise eest võitlema iga päev, need pole meile taevase kingitusena lihtsalt antud.”

“Iga uus piirang avab pandora laeka. Iga uus piirang tekitab järjest enam ja uusi piiranguid ja ühel päeval avastame ennast politseiriigist,” lausus ta ja lisas: “Ma ei poolda suuri repressioone, pooldan teooriat, et karistus peab olema vältimatu.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt