Reimo Nebokat: Lahendus ei ole see kui lahendust pole!

Arvamus
|
11.08.2014

Läänemaa suurima tööandja AS PKC Eesti Haapsalu tehase sulgemine mõjutab otseselt või kaudselt igat läänlast. Kahtlemata on tegemist jahmatava sündmusega, kus aga süüdlaste otsimine piirkonna arengule lahendust ei paku. Seevastu tuleb kriitilise pilguga vaadata üle tegevused, mis aitaksid omavalitsuse poolt kaasa peredele, keda töötuks jäämine otseselt puudutab. Samuti vaatama üle omavalitsuse prioriteedid.

Sellised uudised kainestavad ja sunnivad meid revideerime kõiki tegevusi, mida omavalitsus saab teha tööta jäävate inimeste heaks. See on tõesti nö tulekahjule reageerimine, kuid tänases olukorras on see möödapääsmatu ja meie enda inimestele hädavajalik. Lisaks sellele tuleb vaadata üle ka ülejäänud omavalitsuse prioriteedid, et olla atraktiivne keskkond ettevõtjale, kes meie piirkonnas tasuvaid töökohti looks.

Ridala vallavolikogu liikmena teen ettepaneku volikogul koguneda esimesel võimalusel, et otsida võimalikke lahendusi leevendamaks tehase sulgemisest tingitud kahju.

Ühe prioriteedina näen ma Kiltsi tööstusala väljaarendamist, mis pakuks soodsaid ning kompleksseid ettevõtluskeskkonna tingimusi. See on projekt, mis ei leevenda tänast tragöödiat, kuid aitab kindlasti kaasa meie piirkonna arengule ning annaks kohalikele tööd.

Usun, et ka sellel mündil on oma teine pool. Toetan Lauri Luige initsiatiivi kutsuda kokku ümarlaud, et üheskoos teha plaan, kuidas sellest keerulisest olukorrast välja tulla. Omalt poolt soovitaksin kaasata ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Läänemaa Arenduskeskust ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust. Ikka selleks, et osata pakkuda ettevõtjatele välja seda tühimikku, mida PKC Haapsalu tehase sulgemine endaga kaasa toob.

PKC Haapsalu tehases töötas ligi 50 Ridala valla maksumaksjat.

Lisainfo:

Reimo Nebokat
Ridala vallavolikogu liige
Eesti Reformierakonna Ridala piirkonna esimees
5348 5587
reimoatreform [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt