Reforminoored: õpetajate palk tuleks tõsta 2000 euroni

Kategoriseerimata
|
17.05.2020

Reformierakonna noortekogu eestseisus soovib haridussüsteemi reformi.

Reformi alustalad oleks üldhariduskoolide õpetaja palga tõstmine 2000 euroni ning küberhügieeni ja ettevõtlusõppe mahu suurendamine.

“Koroonakriis on tõenäoliselt igale lapsevanemale ning üksi kodus õppivale õpilasele näidanud, kui raske ja mitmekülgne on õpetaja töö. Kriis on ka tõstnud kõikide pedagoogide töökoormust, sest õpetamine on läinud personaalsemaks. Reforminoortena oleme pikalt olnud arusaamal, et õpetajate töö on alatasustatud, seega teeme ettepaneku Riigikogule, et kindlustada õpetajate järelkasvu ning motivatsiooni tagades igale õpetajale vääriline tasu. Üldhariduskooli õpetaja palk peab jõudma vähemalt 2000 euroni,” ütles Kristo Enn Vaga, Reforminoorte esimees peale eestseisusel toimunud arutelu.

Lisaks leidsid Reforminoored, et tuleks kaasajastada koolide õppekavasid ning lisada juurde küberhügieeni, digipädevusi ja ettevõtlust õpetavaid ained.

Reforminoored peavad ka väga vajalikuks pöörata suuremat tähelepanu õpilaste vaimsele tervisele. Kriisist tingitud isolatsioon on vaimse tervise probleemi veel suuremaks teinud. Lisaks hoiatab ka WHO, Maailma Terviseorganisatsioon, peatse vaimse tervise kriisi eest. Õpetajad vajavad enda kõrvale rohkem eripersonali, kes aitaks tegeleda õpilaste nõustamisega.

Haridus on kõikide noorte edu alus, aga hea haridus ei tule iseenesest, selle jaoks peame kõik ühiselt pingutama, leiavad Reforminoored.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt