Kruuse: tööjõukriisi leevendavat eelnõu tuleb arutada kiirendatud korras

Uudis
|
Urmas Kruuse
|
15.05.2020

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimeehe Urmas Kruuse sõnul peaks valitsus ja parlamendikomisjonid arutama tööjõukriisile lahendust pakkuvat Reformierakonna eelnõu kiirendatud korras, et sellest hooajatöödel juba abi oleks.

Kruuse saatis eile maaelukomisjonile kirja, kus palus panna eelnõu arutelu juba esmaspäevase komisjoni istungi päevakorda.

“Probleemid hooajatöötajatega algavad juba loetud nädalate pärast. Seda eelnõu tuleb menetleda kiirendatud korras, et selle veel juunis saaks vastu võtta. Kui vastuvõtmine jääb sügisesse, on kahju juba tehtud. Oleme kriisi ajal näidanud, et suudame seaduseid nagu näiteks lisaeelarve, kiiresti ja tulemuslikult ellu rakendada. Kutsun ka nüüd nii valitsust kui Riigikogu komisjone üles töötama kiirendatud tempoga.”

Kruuse lisas, et maaelukomisjoni arutelud on näidanud, et komisjoniliikmetel on mure põllumeeste pärast ja välismaalastele antud võimalus jätkata põllumajanduses tööd 31. juulini ei rahulda sektori vajadusi.

Reformierakond andis kolmapäeval parlamendi menetlusse eelnõu, millega saavad aasta lõpuni Eestis edasi töötada teiste riikide kodanikud, kes viibisid siin enne koroonakriis algust. Eelnõuga pikendataks 17. märtsi seisuga Eestis tööd omavate teiste riikide kodanike töölube 31. detsembrini 2020. Riigikogu juhatus määras eelnõu juhtivkomisjoniks põhiseaduskomisjoni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt