Reforminoored: loodushoid olgu sama loomulik kui kodu korrashoid

Uudis
|
27.06.2011

Eesti Reformierakonna Noortekogu juhatus on seisukohal, et kuigi Eesti inimeste keskkonnateadlikus on tõusnud ja loodushoiul igapäevaelus aina suurem roll, on arenguruumi siiski veel piisavalt.

„Kahtlemata on Eesti oma keskkonnaalases tegevuses eeskujuks paljudele maailma riikidele. Saades innustust Eestis korraldatud Teeme Ära aktsioonidest toimusid prügikoristustalgud ka näiteks Leedus, Moldovas ja Ukrainas,” lausus Reformierakonna noortekogu esimees Mihkel Leis. Samas lisab ta, et kuigi Eesti kodanikuühiskond on loodushoius leidnud viisi tegeleda tagajärgedega, hoiaks ennetamine meie kõigi elukeskkonda ning säästaks suure hulga raha.

Hiljuti avaldatud Eurobaromeetri küsitlusest selgus, et eestimaalaste jaoks on suurimaks keskkonnaprobleemiks jäätmed. Mihkel Lees toonitab: „Liberaalidena oleme veendunud, et keskkonnakaitse peab algama indiviidi ja kogukonna, mitte riigi tasemelt”.

,,Usume, et keskkonna reostamist suudaks vähendada Naabrivalve sarnaste kodanikeühenduste ellu kutsumine. Sellise organisatsioonide töös osalemine muudaks eestimaalased tähelepanelikumaks ümbritseva keskkonna suhtes ja teadlikumaks loodust kahjustavatest teguritest,” lisas Leis.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt