Reforminoored kutsuvad Tallinna volikogu saadikuid üles hüvitistest loobuma

Uudis
|
05.03.2004

Reformierakonna Noortekogu Tallinna klubi kutsub Tallinna linnavolikogu saadikuid üles loobuma eile kehtestatud poole Eesti keskmise palga suurusest hüvitisest.

“Nii kõnealuse otsuse eestvedajad kui selle toetajad teadsid volikokku kandideerides, et tegu ei ole tasustatava kohaga,” ütles noorteklubi esindaja Taavi Rõivas. “Seda enam on ebaõiglane iseendale poolest ametiajast palk kehtestada.” Rõivase hinnangul on linnavolinik esindusamet, mille tasustamine võiks kõne alla tulla vaid võttes aluseks iga voliniku isiklikku panust ning tehtud tööd: “Pelgalt liikmestaatuse eest raha maksmine on sügavalt ebaõiglane.”

Noortekogu esindaja sõnul ei ole heaks tavaks ka ise endale palk kehtestada. “Tavakombe kohaselt otsustatakse taolised palgaküsimused järgmiseks volikogu või Riigikogu koosseisuks ette,” lisas Rõivas.

Tallinna volikogu kiitis eilsel istungil heaks oma töö eest hüvitiste maksmise korra, mille järgi saavad volikogu saadikud kuus poole keskmise palga suuruse hüvitise. Volikogu maksab hüvitist saadiku isikliku avalduse alusel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt