Reformierakonnas algasid e-sisevalimised

Uudis
|
07.12.2006

Alates neljapäevast on esmakordselt Eestis võimalik erakonnasisestel valimistel kasutada e-hääletust 2007. aasta Riigikogu valimiste kandidaatide selgitamiseks. Valimistega kinnitatakse Reformierakonna piirkondlikud nimekirjad, üleriigiline nimekiri kinnitatakse 13. jaanuaril erakonna üldkogul.

Paberi ja pastakaga ehk konventsionaalsel viisil on erakonna liikmetel võimalik hääletada 11.-14. detsembril Tallinna ja Tartu Reformierakonna kontorites. Valimistulemused selguvad 18. detsembriks.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michali kinnitusel väljendavad valimised erakonnas valitsevat sisedemokraatiat. „Oleme välja käinud pikaajalise visiooni, näiteks majandus-, pere-, turvalisus-, ja keskkonnapoliitika teesid, meie nimekirjades on väga tugevad kandidaadid ning oleme eelistatuim erakond Eestis. Kõik see kokku tähendab üht – kevadel võidab Reformierakond Riigikogu valimised.”

Erakonna liikmetel on sisevalimiste I voorus võimalus enda toetust väljendada sellele arvule kandidaatidele, kui palju on mandaate piirkonnas.

Reformierakonna esinumbrid on vastavalt valimisringkonnale:

1) Haabersti, Põhja-Tallinn, Kristiine
Rein Lang

2) Kesklinn, Lasnamäe, Pirita
Keit Pentus

3) Mustamäe, Nõmme
Urmas Paet

4) Harju- ja Raplamaa
Andrus Ansip

5) Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa
Jaanus Tamkivi

6) Lääne-Virumaa
Kristiina Ojuland

7) Ida-Virumaa
Jaaanus Rahumägi

8) Järva- ja Viljandimaa
Meelis Atonen

9) Jõgeva- ja Tartumaa
Igor Gräzin

10) Tartu linn
Laine Jänes

11) Võru-, Valga- ja Põlvamaa
Margus Lepik

12) Pärnumaa
Mati Raidma


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt