Reformierakonnaga liitus ettevõtja Viljar Jaamu

Uudis
|
12.06.2021
Reformierakonnaga liitus majandusteadlane, endine Tallinki ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juht Viljar Jaamu, kes kandideerib esmakordselt kohalikel valimistel Tallinnas Lasnamäel.
Jaamu soovib oma teadmiste ja kogemustega aidata kaasa Tallinna ühendamisele ettevõtlikuks maailmalinnaks, kus kõik tunnevad ennast koduselt. „Tallinn peab oma toimetamistes olema maailmalinn, ilma suurlinna probleemideta. Siinne elukeskkond tuleb kujundada atraktiivseks ja turvaliseks ning ühendused nii linnas sees kui linnast välja peavad olema kaasaegsed. Muuhulgas tähendab see, et kõik olulised teenused peavad olema 15 minuti kaugusel jalgsi või jalgrattaga liikudes. Samuti peab meie pealinn olema ühendatud maailmaga. Tulevikus Helsinkiga püsiühendusega, konkureerides Riia ning Stockholmiga atraktiivsuses,“ ütleb Jaamu.
„Lasnamäe linnaosa on Tallinna senise juhtimise tulemusel sattunud isolatsiooni. See väljendub erinevates valdkondades, haridusest transpordini. Viimases on linna praegune juhtkond tõrjunud näiteks mõtet kiirest trammiühendusest kesklinna või rongist Põhja-Tallinna ja Lasnamäe vahel läbi Kristiine. Reformierakonnaga soovime seda muuta ning esimese sammuna on meil selleks mõte võtta Laagna teel enne uute trammiliinide valmimist kasutusele metroobussid. Seda on trammiliinide rajamise eelsammuna kasutatud ka mujal maailmas, näiteks Helsingis. Metroobuss Lasnamäelt linna parandaks oluliselt Lasnamäe ühendusi ja võimaldaks inimestel palju kiiremini jõuda tööle, kooli ja tagasi,“ selgitab Jaamu.
Viljar Jaamu kaitses 2003. aastal doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas. Aastail 1996-2004 töötas ta AS-is Tallink Grupp turundusdirektori ning juhatuse liikmena. Aastatel 2006-2007 oli Viljar Jaamu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees. Lisaks on ta olnud Eesti Turismifirmade Liidu asepresident, Eesti Posti nõukogu liige ja Eesti Ju-Jutsu Liidu president. 2009. aastal läbis ta kõrgemad riigikaitsekursused.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt