Reformierakonna volikogu uueks esimeheks valiti justiitsminister Kristen Michal

Uudis
|
12.06.2011

Täna Pärnus toimunud Reformierakonna volikogu esimeheks valitud justiitsminister Kristen Michal kavatseb volikogu juhina hoida erakonda püsivas arengus ning keskenduda uute Eestit paremaks muutvate ideede loomisele.

„Reformierakond on viimased kümme aastat olnud Eesti arengu tüüril. Mitte üksi ja mitte asjata – selle eduloo taga on tublid ja töökad inimesed, tugev organisatsioon ja sügav sisuline tagapõhi. Viie aasta pärast on Reformierakond Eesti suurim erakond ja see paneb meie sisulisele arendusele suure vastutuse, sest otsime lahendusi mitte enda, vaid kogu Eesti paremaks muutmiseks,” sõnas Reformierakonna volikogu värske esimees, justiitsminister Kristen Michal

„Olles kaheksa aastat Reformierakonna peasekretär, pidasin ma alati tähtsaks ühiseid väärtusi ja põhimõtteid, mis meile Eesti edasiviimiseks suuna andsid. Nende hulgas on isiku- ja majandusvabaduste austamine, töökus, kokkuhoidlikkus ja inimeste kui ratsionaalsete otsustajate, usaldamine. See ongi töö, mida volikogu esimehena kavatsen jätkata – ühiste väärtuste hoidmine ja edasi arendamine parema Eesti jaoks,” rõhutas Kristen Michal

Reformierakonna volikogusse kuuluvad erakonna piirkondlike ja maakondlike organisatsioonide juhatuste esimehed ja volitatud esindajad, juhatuse liikmed, Riigikogu fraktsiooni liikmed, Euroopa Parlamenti valitud liikmed ja Reformierakonda Vabariigi Valitsuses esindavad ministrid.

Reformierakonna volikogu muuhulgas kuulab ära Erakonna Riigikogu fraktsiooni ja Erakonda Vabariigi Valitsuses esindavate ministrite aruanded ning annab vajadusel nendele hinnangu ning kinnitab programmi alusel erakonna muud programmdokumendid. Samuti otsustab Reformierakonna volikogu koostööküsimused ja valimisliitude sõlmimise teiste erakondadega ning otsustab erakonna osalemise Vabariigi Valitsuses.

Reformierakonna volikogu esimehed on varem olnud Paul-Eerik Rummo ja Rain Rosimannus.

„Tänan erakonna nimel Rain Rosimannust ja tean, et tema töö jätkub demokraatia ja liberalismi arendamiseks juba Eestist laiemas geograafilises plaanis. Kindlasti on Raini tööle suureks tunnustuseks teadmine, et Reformierakonna sisu on alati meie tugevuseks olnud ja erakonna volikogu on olnud oluline sisu looja ja sihtide seadja,” sõnas Michal

Rain Rosimannus kinnitas, et tema jaoks on see olnud erakordselt põnev ja erakonna jaoks viljakas aeg. „Kaheksa aastaga, mil sain Reformierakonna volikogu juhtida, on erakonna liikmeskond rohkem kui kolmekordistunud ja me oleme võitnud kahed Riigikogu valimised. Aga ajad muutuvad ja meie oleme alati ajaga sammu pidanud. Meie valitsusdelegatsioonis on juba täna noorem põlvkond enamuses, kolmandik parlamendifraktsioonist on Riigikogus esimest korda ja nüüd on ka erakonna volikogu juhtimine samuti uuenenud. Soovin Kristenile jõudu ja teravat poliitilist taipu, et Eestit paremaks muutvad ideed otsa ei lõppeks, ” ütles Rosimannus oma ametihaamrit üle andes.

Lisainfo:
Kristen Michal
Reformierakonna volikogu esimees
506 8429
kristenatreform [dot] ee

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt