Ansip: õige majanduspoliitika muudab Eesti põhjamaiselt jõukaks

Uudis
|
12.06.2011

Tõhus riik ja erasektor ning ettevõtluseks soodus majanduskeskkond muudavad Eesti põhjamaiselt jõukaks, kinnitas Reformierakonna esimees Andrus Ansip pühapäeval Pärnus toimunud üldkogul.

„Liberaalses ideoloogias ellu viidud poliitikad on teinud Eesti majandusest läinud kümnendi ühe maailma kiiremini kasvava majanduse. Ning prognoosid kinnitavad kiire kasvu jätkumist. On vaid üks tingimus – jätkuma peab reformierakondlik majanduspoliitika. Siis liigume sihikindlalt oma eesmärgi suunas, lähemale põhjamaisele heaoluriigile,” ütles Ansip erakonnakaaslaste ees.

„Toetudes president Lennart Meri mõttekäigule, oli kurnav ja valus masu üksiti Eesti tuleviku väetiseks. Mitte ainult riik pole saanud majanduslanguses efektiivsemaks, ka ettevõtted on saledamad ja sitkemad, tulnud läbi tulest ja veest. Efektiivsus on kasvamas oluliselt nii riigi kui erasektoris ja seda trendi tuleb hoida,” sõnas Ansip.

Ta lisas, et konkurentsivõime tõstmiseks tuleb alandada maksukoormust. „Me ju teame, et madalad maksud mõjuvad majanduskeskkonnale ergutavalt nagu Red Bull – see annab tiivad. Juba tuleval nädalal on Riigikogus vastuvõtmisel tulumaksupakett, millega langeb tulumaksumäär aastaks 2015 20-le protsendile, seaduseks saab eraisikutest metsaomanike poolt kaua oodatud reform ning edaspidi ei käsitleta tööalast tasemekoolitus enam erisoodustusena. Tulumaksupakett on vaid üks esimesi pääsukesi valitsusliidu poolt nelja aasta jooksul ellu viidavatest meetmetest majanduskeskkonna konkurentsivõime tõstmiseks.”

„Reformierakond seisab vaba ja võimalusterohke keskkonna eest, kus saavad sündida meie kõigi elu edasi viivad uued ja paremad mõtted. Reformierakond hoolitseb riigi eest, kus tahetakse saada lapsi, kus inimesed elavad jõukalt ja õnnelikult,” kinnitas Ansip.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt