Reformierakonna volikogu kiitis heaks Siim Kallase kandidatuuri ja eurovalimiste programmi

Uudis
|
Kristen Michal
|
01.03.2014

Laupäeval Tallinnas kogunenud Reformierakonna volikogu kuulas Siim Kallase visiooni Eesti tulevikust ning toetas tema peaministrikandidatuuri. Volikogu kiitis täna heaks ka Reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste programmi.

“Reformierakonna homme avalikustatava mahuka eurovalimiste programmi keskmes on sammud Eesti riigi majandusarengu ja julgeoleku kindlustamiseks. Julgeoleku küsimus on eriti aktuaalne viimase aja sündmuste valguses Ukrainas ja praegu Krimmis. Eesti riigi julgeoleku ja ka majandusarengu seisukohalt on oluline lõigata Eesti lõplikult lahti Venemaast ja ühenduda Euroopaga,” ütles Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal.

Michali sõnul töötab Reformierakond selle nimel, et Euroopa Liidu abiga saaks rajada raudteeühenduse Rail Balticu Tallinnast Berliini. “See on suurimaid Euroopa Liidu investeeringuid Balti regiooni, avades Eesti jaoks täiesti uued võimalused. Teise olulise sammuna näeme Eestit ja Soomet ühendava gaasiühenduse Baltic Connectori ja Soome lahte LNG vedelgaasi terminali rajamist. Energiajulgeolek, sõltumatus Venemaast ja laiemalt Eesti ühendamine Euroopa võrgustikega on Reformierakonna kindel prioriteet,” lausus Michal.

“Reformierakonnal on europarlamendi valimistel tugev nimekiri ja hea meeskonnavaim. Meil on kandideerimas uute ideedega inimesed, nagu Kaja Kallas, Urve Tiidus ning Euroopas häid töiseid kontakte ning reputatsiooni omavad inimesed, eesotsas välisminister Urmas Paeti ja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Arto Aasaga,” ütles Reformierakonna volikogu esimees.

Laupäeval Tallinnas kogunenud Reformierakonna volikogu kinnitas ka 2015. aasta Riigikogu valimiste programmi ja nimekirja toimkonnad.

Nimekirjatoimkonna juhiks nimetati erakonna peasekretär Martin Kukk, programmitöörühma esimeheks Liberalismi Akadeemia tegevjuht Rain Rosimannus ning aseesimeheks erakonna välissekretär Priit Kallakas.

Reformierakonna 12 kandidaati Euroopa Parlamendi valimistel 2014 on: Kaja Kallas, Urmas Paet, Igor Gräzin, Jürgen Ligi, Laine Randjärv, Vilja Savisaar-Toomast, Rait Maruste, Urve Tiidus, Aivar Sõerd, Margus Hanson, Urmas Klaas ja Arto Aas.

Reformierakonna valimisnimekiri ja programm Euroopa Parlamendi valimisteks kinnitatakse erakonna üldkogul 2. märtsil Tallinnas Swissotel konverentsikeskuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt