Martin Kukk: eurovalimiste üheks põhiteemaks on Eesti füüsiline ühendamine Euroopaga

Uudis
|
02.03.2014

Reformierakonna peasekretäri sõnul läheb erakond lootusrikkalt vastu nii selle aasta mais toimuvatele europarlamendi kui aasta pärast toimuvatele Riigikogu valimistele.

„Europarlamendi valimisteni jääb ligi kaks kuud. Eurovalimiste põhiteemaks saab Eesti lõplik ühendamine Euroopaga. Kes pakub siin parima kava, võidab need valimised. Olen kindel, et just Reformierakonna plaan on siingi parim. Me lõikame Eesti lõplikult ära Venemaast ja ühendame Euroopaga – prioriteetideks on nii Rail Baltic kui energiaühendused,“ rääkis Reformierakonna peasekretär Martin Kukk pühapäeval Tallinnas Swissoteli Üldkogule kogunenud erakonnakaaslastele.

Reformierakonna peasekretäri sõnul kujutab Edgar Savisaare juhitud Keskerakond eurovalimistel ohtu Eesti lõplikule ühendamisele Euroopa Liiduga. „Ohutunne, mis tekkis Keskerakonna geopoliitilise orientatsiooni kohta Eesti Euroopa Liiduga liitumise ajal, pole kuhugi kadunud. Meie olime poolt. Keskerakond vastu. Meeles on ka Edgar Savisaare juhitud partei üleskutsed vähendada kulutusi riigikaitsele. Mõistate viimaste päevade rahvusvaheliste sündmuste taustal ise, kui vastutustundetu see on olnud. Isiklikult arvan, et peale 2007. aasta aprillisündmusi on temaga pea võimatu koostööd teha ükskõik mis tasemel,“ märkis Kukk.

Kuke hinnangul on Reformierakonna nimekiri eurovalimistel tugeivam. „Selles on inimesed, kes teavad, kuidas Euroopat juhitakse ja kuidas Eesti saab oma võimalusi Euroopa Liidu liikmesriigina kõige paremini ära kasutada. Läheme Euroopa Parlamendi valimistele vastu lootusrikkalt, sest teame: meie meeskond on parim,“ ütles Kukk.

„Ilma kahtluseta – meie ideed on parimad. Kui meenutame neid põhimõttelisi otsuseid, mida Eestis viimase viieteiskümne aasta jooksul on tehtud, siis enamiku neist võib leida Reformierakonna valimisprogrammidest. Otsuseid, mis on Eesti viinud edukate riikide hulka. Eesti ei ole veel valmis ning meil on veel üksjagu tööd ees, et meie jõukus oleks põhjamaine. Just valijate tarkus ja töökus on Eesti edu taga. Meie osaks on õigustada seda usaldust, mida valimissedelitega jagatakse,“ sõnas Kukk.

„Reformierakond on alati olnud innovaator, pigem Apple kui Nokia. Oleme ka edaspidi Eesti kõige innovaatilisem ja parimate visioonidega erakond. Muudame üheskoos Eestit nii, et liiguksime järgmisel kümnel aastal elluviidavate muutustega maailma arenenud riikide seas tipule lähemale,“ lisas Reformierakonna peasekretär.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt