Reformierakonna volikogu kiitis heaks lastetoetuste tõusu

Uudis
|
29.09.2012

Täna Tartus kogunenud Reformierakonna volikogu kiitis heaks lastetoetuste tõusu, mis kahekordistab abivajavate ühe ja kahe lapsega perede toetused. Kolme ja enama lapsega perede lastetoetused suurenevad aga kõigil peredel.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur rõhutas, et lastetoetuste tõstmise reformi eesmärk on vajaduspõhine lasterikaste perede tõhusam toetamine.

“Rõhutan üle, et praegused lastetoetused jäävad kõigile alles. Lisanduvad täiendavad toetused neile, kes seda enam vajavad ja neile, kellel rohkem lapsi.

Reformiga väärtustame riigi poolt ka sellist erakordset sündmust nagu kolmikute sünd ja sel puhul makstav toetus tõuseb seniselt rohkem kui kolmekordseks ehk 3000 euroni,” ütles Pevkur.

Koalitsioonierakondade kokkuleppe kohaselt tõstetakse allpool suhtelist vaesuspiiri elavate ühe lapsega perede lastetoetused senistelt 19,18 eurolt kahekordseks 38,36 euroni ja kahe lapsega peredel 76,72 euroni kuus.

Lisaks tõuseb kõigi kolme ja enama lapsega perede kolmanda ja enama lapse toetus seniselt 57,54-lt 95,9 euroni. Kolmikute sünnitoetus tõstetakse seniselt rohkem kui kolmekordseks ehk 3000 euroni. Samuti ei arvestata lisanduvaid lastetoetusi toimetulekutoetuste arvestamisel sissetulekute hulka.

Kokkulepitud reform on kombinatsioon universaaltoetustest ja vajaduspõhistest toetustest ning hõlmab ligi 70 000 last.

Reform käivitub järgmisest aasta 1. juulist ning rakendub täismahus 2015. aastast.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt