Taavi Rõivas: uus eelarve tõstab palku ja pensione

Uudis
|
27.09.2012

Rahanduskomisjoni liikme Taavi Rõivase sõnul on tänu tasakaalustatud eelarvepoliitikale võimalik alates järgmisest aastast suurendada inimeste turvatunnet – vajaduspõhiselt kahekordistuvad lastetoetused, jätkub pensionitõus ja suurenevad palgad.

„See tähendab teiste seas õpetajate, sisejulgeolekutöötajate, kultuuritöötajate, kaitseväelaste kui ka tervishoiutöötajate palkade tõusu. Eriti tasuks rõhutada, et võrreldes teiste Euroopa Liidu riikidega panustame jätkuvalt enam haridusse, kultuuri ja riigikaitsesse,’’ lausus Rõivas.

„2013. aasta jaanuarist on õpetajate keskmine palk vähemalt 860 eurot ja õpetaja palga alammäär 715 eurot kuus. Samuti tõusevad tuleval aastal viie protsendi võrra pensionid. Kui keskmine vanaduspension on umbes 320 eurot, siis aastas saab iga pensionär ligi 200 eurot rohkem. Arstide palk tõuseb kolm ja õdedel ning hooldajatel kuus protsenti,’’ sõnas Taavi Rõivas.

Positiivsena toob Rõivas veel välja, et suhtelises vaesuses elavate ühe lapsega perede lastetoetused tõusevad senistelt 19,18 eurolt tuleva aasta juulist 28,77 euroni ning alates 2015. aastast kahekordseks ehk 38,36 euroni. Kahe lapsega perede vajaduspõhine toetus on  tulevast aastast 57,54 eurot ning 2015. aastast 76,72 eurot kuus. Taastub ka tasuline isapuhkus, ehk 10 päeva saab isa olla lapse ja naise juures kodus.

Parlamendisaadiku sõnul langeb maksukoormus tuleval aastal 0,6 protsendi võrra 32,6 protsendile, mis on viimase viie aasta madalaim tase. Seda mõjutab töötuskindlustusmakse määrade vähendamine – kindlustatule kaks protsenti ja tööandjale üks protsent. Selle muudatuse tulemusel jääb keskmiselt igale perele aastas rohkem raha kätte kuni 180 eurot.

„Eesti majanduse seis on mõõdukalt optimistlik. Euroopas on aga väga vähe riike, kus majanduskasv järgmise aasta eelarvet kasvatab – enamike riikide jaoks on majandus jätkuvas languses ning kriisi põhi ei ole veel kätte jõudnud. Tänu kiirele kriisile reageerimisele 2009. ja 2010. aasta eelarvete tasakaalustamisele on Eesti üks kõige kiiremini kriisist taastuvaid riike Euroopas,’’ lisas rahanduskomisjoni liige Taavi Rõivas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt