Reformierakonna volikogu andis uuele koalitsioonile rohelise tule

Uudis
|
29.05.2009

Reedel Tallinnas erakorraliselt kogunenud Reformierakonna volikogu andis heakskiidu Reformierakonna, IRLi ja Rahvaliidu delegatsioonide poolt koostatud koalitsioonilepingule, sealhulgas 2009. ja 2010. aasta eelarveplaanile, mis näeb ette eelarvedefitsiidi hoidmise 3 % piires.

„Pidasime oluliseks volikogu kiirendatud korras kokku kutsumist, et anda selge sõnum, et soovime Eestit nõrgestava ebamäärasuse perioodi lõpetamist. Meie ei otsi ettekäändeid määramatuse pikendamiseks,” ütles Reformierakonna volikogu esimees Rain Rosimannus.

„Volikogu arutelu oli väga tõsine, sest otsused, mis paratamatult tuleb langetada, on väga valusad. Eriti raske otsus on Reformierakonna jaoks käibemaksu ja töötuskindlustusmaksu tõstmine. Aga teist valikut ei ole, kui tahame säilitada Eesti rahandusliku usaldusväärsuse ja tuua Eesti sellest kriisist kiiremini välja,” ütles Rosimannus.

„Loodame, et IRL ja Rahvaliidu volikogud suudavad leida sisemise üksmeele ja annavad juba järgmise nädala alguses oma heakskiidu uue koalitsiooni sünniks,” lisas Rosimannus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt