Ojuland: Gruusia ei jää üksi   

Uudis
|
01.06.2009

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland võttis esmaspäeval Toompeal vastu Gruusia esimese suursaadiku Eestis Ruslan Abashidze. Kõne all oli Eesti ja Gruusia koostöö Euroopa Nõukogus.

“Gruusia territoriaalne terviklikus ei ole diskussiooniobjekt, Eesti jätkab kõikidel rahvusvahelistel foorumitel Gruusia toetamist saavutamaks võõrvägede väljaviimist Gruusia territooriumilt. Eesti toetab rahumeelseid lahendusi rahvusvaheliste organisatsioonide kontrolli all, kus kõikide Gruusia elanike huvid oleks kaitstud,” kinnitas Ojuland. „Abhaasias ja Lõuna – Osseetias läbiviidud etnilised puhastused grusiinlaste suhtes ei jää rahvusvahelise üldsuse tähelepanuta, varem või hiljem tuleb nende kuritegude organiseerijatel astuda kohtupinki,” lisas Ojuland. 

Abashidze andis ülevaate Gruusia sammudest seoses Euroopa Liidu idapartnerluse initsiatiiviga, viisalihtsustamise- ja tagasivõtulepingute, vabakaubandus- ja assotsiatsioonilepingutega. Gruusia suursaadik avaldas veendumust, et Rootsi eesistumine Euroopa Liidus võimaldab jõulist edasiminekut kõigis nendes küsimustes.  
 
Abashidze avaldas tänu Eesti pikaajalise toetuse eest Gruusiale. Kriistiina Ojuland soovis suursaadikule edu tema töös ning avaldas heameelt, et Abashidze on juba aastaid kaasa aidanud Eesti – Gruusia koostööle. 
 
Ruslan Abashidze on endine Gruusia reintegratsiooni aseminister.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt