Ojuland: oma tuumajaam on Eesti jaoks parim lahendus

Uudis
|
29.05.2009

28 – 29. maini Tallinnas toimunud rahvusvahelisel konverentsil “Euroopa Liidu ühtne energiapoliitika ja energiajulgeolek” analüüsiti Euroopa Liidu ühtse energiapoliitika tulevikuperspektiive. Kõne all oli tuumaenergia kasutuselevõtmise võimalused üle Euroopa Liidu.

Kristiina Ojuland rõhutas oma avakõnes: „ Selleks, et Eesti ei satuks suurde sõltuvusse teiste riikide energiatarnetest, peame alustama ettevalmistusi oma tuumajõujaama rajamiseks. Tuumaenergia kasutuselevõtmine saab olema lähiaastatel Euroopa Liidu prioriteetseks teemaks, kuna selles nähakse ainsat reaalset perspektiivi seni fossiilsetel kütusel baseeruvale elektrienergia tootmisele.”

Ojulandi sõnul tagab tuumaenergia kasutuselevõtt ka Euroopa Liidu väiksema sõltuvuse Venemaa gaasist. „Ka sellised Euroopa Liidu riigid nagu Saksamaa ja Rootsi, kes omal ajal loobusid tuumaenergia edasiarendamisest, on tänaseks jõudnud arusaamisele, et ainuüksi taastuvenergiale ei ole võimalik majandust üles ehitada, kuna see on liialt kallis,” ütles Ojuland.

Riigikogus toimunud konverentsi avasid Riigikogu aseesimees, Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) asepresident Kristiina Ojuland ja Euroopa Parlamendi liige Toomas Savi.

Konverentsil esinesid Aserbaidžaani parlamendi asespiiker, energia- ja keskkonnakomitee esimees Valeh F. Alasgarov, Euroopa Komisjoni energeetikadirektoraadi peadirektori asetäitja Dominique Ristori, Eesti Mereakadeemia professor, akadeemik Anto Raukas, NordPooli Balti turupiirkonna loomise projektijuht Pasi Kuokkanen ja MTÜ Eesti Tuumajaam peasekretär Kalev Kallemets.

Samuti toimus täna Reval Hotel Olümpias noorte debatt teemal: „Kas Euroopa Liidu energiajulgeoleku tagab tuumaenergia laialdasem kasutuselevõtt”.

Konverentsi ja debati korraldasid Eesti Reformierakond koostöös Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) ja Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformiparteiga (ELDR).


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt